Какво е Флорбол - игри и играчки - №2-2018

Sports Game Флорбол (в превод от английски - "топката на пода") - един вид хокей, отборен спорт, в който играчите на противниковите страни се опитват да вкара гол срещу противниците с помощта на пръчки.

Флорбол привлечени правила за различните видове хокей. В по хокей на трева, florbolisty изпълнява в спортни обувки без кънки. Подобно на хокей на лед, спортисти на пода, също играят топката и не се използват в играта на техниките на мощността. От хокей на лед взето малкия размер на игралното поле, броят на членовете да играете.

Според международните правила, всеки екип на корта в същото време може да бъде не повече от шест играчи - пет поле и вратар. В допълнение, подмяна на играчите много често се появяват, както и в "shaybistov" цели петици. И вратите на двата отбора са на игралното поле не е на фронтовата линия в хокей с топка на леда и на тревата, и малко "отстъпи назад" от тях в дълбините на поле, което позволява florbolistam игра и при портата.

Поставете игра. Играта се провежда в размер на платформа от 40 × 20 m, заобиколен от височина на борда на 50 см със заоблени ъгли.

На портата линия, за да ги постави маркировка се нанася на разстояние 1.6 m един от друг. Рамки с размер порта 1600 × 1150 × 650-400 мм трябва да се определят от размера на определения нивото на колоните. касата е мека на окото и мрежести пердета.

Всеки отбор има своя собствена област на резервни играчи. Дължината на всяка заместителна зона по протежение на шийката - 10 м. В близост до границата замяна зона на централната линия намира на 5 м от него. Определени играчи са включени в зоната за смяна.

време на играта. Редовното игрово време се състои от три периода от по 20 минути всеки и два 10минути почивка. време на играта е прекъсната само във връзка с гол, дузпа, дузпа, хвърляне на интервала от време, по искане на екипа, съдиите сигнала за спиране на играта. Въпреки това, през последните три минути на редовното време на мача трябва да е "чист": играта е на пауза след всеки път, когато той спира.

Членове. Всеки отбор може да записва максимум 20 играчи в листа с резултатите. Вратари и капитан на отбора трябва да бъдат записани в протокола. Вратар играе без пръчка. В рамките на goalmouth, той може да победи топката с всяка част на тялото. Ако по време на игра на вратаря изцяло напуска цел гънката, той трябва да се върне към това се счита полеви футболист, но без пръчка. Резервни играчи по време на мач могат да се провеждат по всяко време, неограничен брой пъти.

Съдии. Съвпадение прекарат две рефери с еднаква сила. Говорете с реферите имат право само на капитана на отбора.

Облекло, оборудване, инвентар. Всички полеви играчи от всеки отбор, облечени еднакво. Облекло се състои от блузи, шорти и голф. Всички играчи - в спортни обувки.

Диаметърът на топка от 72 mm с 26 дупки с диаметър 10 mm, е бял, сферична, направен от пластмасов материал и има тегло 23грама.

Стик е направен от пластмасов материал, и тежи не повече от 380 грама Дръжката е кръгла, без ръбове. стика на острието следва да се посочи, неговото огъване не може да надвишава 30 мм.

Принципът на ралито е същата, както в по хокей на лед на леда.
Уводна удар от екипа противоположна на тази, от която топката напусна района. Уводна удар удар на разстояние от 1,5 м от страната, където топката пресече граничния район, но зад въображаеми разширяването на гол линията. Blow прилага пръчка. Ако топката, след като удари на откриването влезе във вратата,, гол не е отбелязан.<
Свободен удар се нанася на място, където правилата са били нарушени, но не и зад въображаеми разширяването на гол линията или по-малко от 3,5 м до goalmouth. Гол вкара топката в мрежата от пряк свободен удар се присъжда.
Наказателен удар играч носи, противоположна на тази, която е нарушила правилата на играта, което води до неговото назначаване. защитата предотвратява шансовете за ситуации, при портата на нарушаването на правилата, което води до свободно хит или наказание. За различни нарушения на правото да назначава две минути и пет минути Bench Мала Наказание за отстраняване на играч от полето в този момент.
Гол няма да има. Тя трябва да се разглежда награден при правилно преброени и потвърдено от митинг в централната точка на терена.

Най-важните предимства на Флорбол
В тази прекрасна игра можете да играете на всяка равна повърхност и с различни покрития. В конкурса могат да участват момчета и момичета, баби и дядовци. Правила срещу борба за власт, които играят с леки пръчки и една топка неутрализират риска от нараняване и играчите не носят вреда на помещенията.
Флорбол - една игра, въз основа на високо майсторство florbolistov им импровизация, работа в екип, способност да се бори докрай за победата. Голямо предимство на екипа на Флорбол в характера му, развиват способността да се подчини личните интереси с тези на колектива. Всеки играч може да се конкурира с един съперник в скоростта, силата, ловкостта, издръжливостта, така че най-florbolistov различен борбен дух, смелост, способността за преодоляване на трудностите и на детската площадка и във всекидневния живот.